TIME: 0.001498192548751831

Diamentowe obrączki ślubne


Diament to król kamieni szlachetnych. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem par, biżuteryjne trendy nie wpływają na jego popularność. Jest ponadczasowym i najlepszym wyborem dla przyszłej narzeczonej. Powstał pod powierzchnią ziemi kilka miliardów lat temu i nie ma sobie równych pod względem twardości. Jego niepodzielność niesie za sobą istotną symbolikę. Stanowi metaforę trwałości związku, ale podkreśla również siłę kobiecości. Diamentowe obrączki to kwintesencja elegancji, szyku, to najlepszy ozdoba obrączki.

Decydując się na obrączki ślubne z diamentami należy pamiętać, że kamienie te urodę zawdzięczają nie tylko swoim właściwościom, ale również słynnemu szlifowi brylantowem. Jego proporcje od lat są ściśle określone. Klasyczny liczy co najmniej 58 faset – 33 w koronie i 25 w podstawie. W diamentowych obrączkach ślubnych ważna jest również masa brylantu liczona w karatach, barwa oraz czystość.

ARENART FOREVER w kolekcji złotych obrączek ślubnych z diamentami oferuje wiele modeli z oprawą kanałową tzw. channel seeting. Kamienie umieszczane są blisko siebie, w rzędzie, w tzw. kanale, pomiędzy dwoma fragmentami metalu. Pozwala to na lepsze doświetlenie brylantów, również od spodu i wydobycie ich naturalnego blasku. Złote obrączki ślubne z diamentami w oprawie kanałowej to bezpieczne rozwiązanie. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że kamienie wypadną.

Złote obrączki ślubne z diamentami wykonane są z żółtego i białego złota o próbie 585, wysoko cenionego w jubilerstwie. Każdy diament w obrączce ślubnej otrzymuje certyfikat potwierdzający jego autentyczność, wystawiony przez Rzeczoznawcę Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. W ARENART FOREVER diamentowe obrączki ślubne sprzedawane są w kompletach lub pojedynczo. Mąż i żona mogą nosić zupełnie inny model, najważniejsze, aby pasował każdej ze stron.