TIME: 0.0013974271714687347

Szmaragdowa biżuteria


Szmaragd uwodzi czystą, równomiernie rozłożoną zielenią, bez wtrąceń innych barw, ale z bogactwem inkluzji podkreślających piękno natury. W starożytności uważany był za potężny talizman, mający właściwości magiczne. Kopalnie szmaragdów Kleopatry nad Morzem Czerwonym istniały już około 2 tys. lat p.n.e. Szmaragd obok diamentu, szafiru i rubinu, zaliczany jest do najcenniejszych kamieni szlachetnych. Dziś nadal przypisuje się mu wyjątkową moc, uznawany jest za symbol harmonii, miłości, spokoju. Niektórzy twierdzą, że ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego biżuteria z tym klejnotem to doskonały pomysł na prezent dla osoby wierzącej w wyjątkowe właściwości kamieni szlachetnych.

Szmaragd doskonale sprawdza się w pierścionkach zaręczynowym. Jest to wybór nieszablonowy, na pewno zaskoczy ukochaną o każdym typie urody, ale szczególnie może przypaść do gustu tym o zielonych oczach lub rudych włosach. Należy pamiętać, że nie ma dobrych i złych pierścionków zaręczynowych, to mężczyzna, a następnie jego ukochana nadają mu znaczenie. Najważniejsze, aby pierścionek zaręczynowy był wręczony z serca. Wielkość, rodzaj kamieni, kruszcu najlepiej dobrać do gustu przyszłej narzeczonej. Można skorzystać z internetowych poradników „jak kupić pierścionek zaręczynowy”, ale nie należy trzymać się ich sztywno.

Najpiękniejsze modele z tym kamieniem ma w swojej kolekcji ARENART FOREVER. Połączenie szmaragdu i diamentu daje zachwycający efekt. Szmaragd znakomicie sprawdza się w klasycznej biżuterii, nawiązującej do stylu vintage. Jego nieskazitelny zielony kolor idealnie pasuje do efektownej karmazycji lub tzw. szlifu schodkowego, nazywanego niekiedy szmaragdowym. Dla pań lubiących nowoczesne rozwiązania polecamy pierścionki ze szmaragdem w oprawie kanałowej. Aby wydobyć odcień kamienia, otoczony jest jasnymi diamentami. Przez wiele lat szmaragd łączono jedynie z żółtym złotem. Ale równie szykownie prezentuje się zestawienie szmaragd z białym złotem. Jasny kruszec nadaje mu unikalnego, nowoczesnego charakteru.

Zieleń to idealny kolor dla kolczyków, naszyjników, zawieszek. Złote kolczyki ze szmaragdem, na sztyfcie znakomicie sprawdzą się na co dzień. Będą idealnym dopełnieniem stylizacji do pracy, na spacer, spotkanie z koleżankami. Większe modele złotych kolczyków ze szmaragdem, z zapięciem angielskim to najlepszy wybór na przyjęcie, randkę z ukochanym, wizytę w teatrze. Dlaczego? Są wyraziste i szykowne, pomagają kobiecie błyszczeć wyjątkowym, zielonym blaskiem.