TIME: 0.0024248696863651276

Biżuteria Szafirowa


Szafir to niezwykły, królewski minerał. Ciemnoniebieski kolor zawdzięcza śladowym domieszkom tytanu. Od lat budzi namiętność, fascynuje, a zarazem uznawany jest za symbol przywiązania, wierności. Jeden z najsłynniejszych pierścionków zaręczynowych z szafirem należy do księżnej Kate, wcześniej nosiła go księżna Diana.

W jubilerstwie spotkać można również szafir cejloński, o niepowtarzalnej, bladoniebieskiej barwie, niektórzy porównują ją do chabrów. W połączeniu z białym złotem tworzy nowoczesną, minimalistyczną kompozycję, idealną na co dzień. Kamień był niegdyś wydobywany jedynie na Sri Lance, dawnym Cejlonie. Dziś spotykany również w Wietnamie oraz niektórych krajach Afryki. Szafir w pierścionku zaręczynowym? To doskonały pomysł. Jego tajemnicza barwa przypominająca morską toń na pewno przypadnie do gustu paniom lubiącym elegancką biżuterię.

W ARENART FOREVER przyszły pan młody może wybrać złoty pierścionek z szafirem lub pierścionek z szafirem i diamentami. Wśród proponowanych wzorów są te klasyczne, z pojedynczym, delikatnym kamieniem, efektowne szafirowe markizy otoczone wianuszkiem diamentów czy ułożone w rzędzie, w tzw. oprawie kanałowej. Biżuteria z szafirem to również kolczyki. Ciemnoniebieski kamień znakomicie sprawdza się w drobnych kolczykach na sztyfcie. Mimo niewielkich rozmiarów są dobrze widoczne, kontrastują z kolorem skóry. Wiszące kolczyki z szafirem naturalnym podkreślają smukłość szyi, dodają centymetrów, idealnie pasują do małej czarnej.

Szafir i białe złoto to doskonałe połączenie w każdej biżuterii. Złoty naszyjnik z szafirem lub sam wisiorek z szafirem można łączyć w kaskadowe sety. Delikatny łańcuszek z białek złota, drugi łańcuszek z białego złota plus zawieszka z szafirem i stylizacja nie potrzebuje nic więcej. Przypominamy, że 45. rocznica ślubu to rocznica szafirowa. Nie ma lepszej okazji, aby ukochanej kobiecie podarować biżuterię z tym kamieniem.