TIME: 0.0013367719948291779

Perłowa biżuteria


Perły uważane są za synonim piękna, doskonałości. Stworzone przez naturę, cenione przez kobiety od tysięcy lat, są gorącym trendem tego roku. Perły słodkowodne wytwarzają perłopławy. Do ich wnętrza, podobnie jak w naturalnym środowisku, wprowadza się np. ziarenko piasku. Małża otacza je kolejnymi, delikatnymi warstwami masy perłowej. Po upływie kilku lat tworzy się lśniąca perła. Małże hodowano już w połowie XVIII w., ale dopiero po koniec XIX w. na szerszą skalę zajęli się tym Japończycy.

W kolekcji ARENART FOREVER królują perły o różnych kształtach i odcieniach. Lubimy te okrągłe, równe, eleganckie. Z powodzeniem można je zakładać na ważne, biznesowe spotkania, rodzinne uroczystości, oficjalne przyjęcia. Dodają pewności siebie, odwagi, a nawet asertywności. Jesteśmy z nimi przebojowe i zdecydowane. Równie mocno lubimy perły nieregularne. Kojarzą się z młodością, spontanicznością, zabawą. Pasują do zwiewnych sukienek, prostych koszulek, przełamują sportowy styl dresów.

W nowoczesnej odsłonie perły możemy nosić niemal od stóp do głów. Jeśli na początek to za dużo, eksperymentujmy z kilkoma naszyjnikami. Najmodniejsze są efektowne, kaskadowe połączenia. Prezentują się oryginalnie, przyciągają wzrok. Perłowy set ma wyglądać na założony spontanicznie, ale polecamy go wcześniej przemyśleć, aby naszyjniki nie zachodziły na siebie. Na szczęście wystarczy wymienić lub dodać jeden, a look zyska nowe oblicze. Najważniejsze, to nosić perły blisko ciała. W kontakcie ze skórą zyskują niepowtarzalny blask.

W ARENART FOREVER łączymy perły z białym i żółtym złotem oraz kamieniami szlachetnymi, w tym ukochanymi przez kobiety diamentami. Złote kolczyki z perłami, to klasyka. W odświeżonej formie wróciły na wybiegi i cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Panie równie chętnie wybierają złote pierścionki z jedną, centralnie osadzoną perłą lub kilkoma mniejszymi. Tego typu biżuteria jest subtelna, delikatna dodaje urok.