TIME: 0.0014511477202177048

Diamentowa biżuteria


W ARENART FORVER kochamy diamenty, to najpiękniejsze, najtwardsze i najcenniejsze kamienie szlachetne na świecie. Powstały we wnętrzu ziemi kilka miliardów lat temu, dziś cieszą się uznaniem kobiet oraz mężczyzn na całym świecie. Są metaforą doskonałości, niezmienności, czystości i bogactwa. Niebywały urok zawdzięczają swoim właściwością, ale również szlifowi brylantowemu. Jego proporcje od lat są ściśle określone. Klasyczny liczy co najmniej 58 faset – 33 w koronie i 25 w podstawie. Szlif brylantowy jest bardzo kosztowny, w trakcie obróbki traci się znaczną część kamienia, ale dzięki temu odbija dużą ilość światła podkreślająca przejrzystość diamentu.

Diamenty dają możliwość tworzenia bardzo zróżnicowanej biżuterii. ARENART FOREVER oferuje kilkaset modeli ozdobionych diamentami, każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorki minimalizmu, wyrafinowanej prostoty zachwycą ozdoby delikatne, subtelne, z niewielkim kamieniem. Dla pań o ekspresyjnej, barwnej naturze, bogatym, wytwornym stylu zaprojektowaliśmy wzory z dużym brylantem lub z kilkuset mniejszymi. Zapewniamy, że ich intensywny blask nikogo nie pozostawi obojętnym.

Diament to król kamieni szlachetnych. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem par, biżuteryjne trendy nie wpływają na jego popularność. Klasyczny złoty pierścionek zaręczynowy z centralnie osadzonym diamentem, jest najchętniej wybierany przez mężczyzn dla wybranek serca i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Oprawa szatonowa (brylant przytrzymują tzw. łapki, krapy) pozwala wydobyć urodę kamienia, jego czysty blask. Osoby lubiące nowoczesne pierścionki zaręczynowe z diamentem, decydują się częściej na bardziej rozbudowane wzory, oprawę micro pave, gdzie małe brylanty osadzone są bardzo blisko siebie, tworząc gładką powierzchnię. Przyszłe panny młode lubią również złote pierścionki obrączkowe z tzw. oprawą kanałową. Diamenty osadzone są w rzędzie, wokół szyny. Tego typu biżuteria jest bardzo uniwersalna i znakomicie łączy się z innymi pierścionkami.

Diamenty to również wyjątkowa ozdoba obrączek ślubnych. W ARENART FOREVER mamy ponad sto modeli najpiękniejszych obrączek ślubnych z brylantem. Na życzenie klientek kamienie możemy osadzić w klasycznym, modelu. Każdy diament otrzymuje certyfikat potwierdzający jego autentyczność wystawiony przez Rzeczoznawcę Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. W ARENART FOREVER obrączki można kupić w komplecie lub pojedynczo. Mąż i żona mogą nosić zupełnie inny model, najważniejsze, aby pasował każdej ze stron.