TIME: 0.00143345445394516

Cytryn w biżuterii


Cytryn to rzadki kwarc o delikatnej, cytrynowożółtej barwie, której zawdzięcza nazwę. Ze względu na kolor przypominający złoto, uważa się go za symbol dobrobytu, obfitości. Cytryn przez tysiące lat wykorzystywano do wyrobu ozdób, narzędzi, przedmiotów kultu religijnego. Szczególną miłością darzyła go w XIX w. królowa Wiktoria. Kamień zdobił m.in. jej letnią rezydencję. W XX w. szczyt jego popularności przypadł na lata 30., wraz z rozwojem nurtu Art Deco.

Kryształy żółte, czyste, dobrze wykształcone pozyskiwane są m.in. w Brazylii i na Madagaskarze. Z Hiszpanii pochodzą cytryny o barwie madery. W Polsce niewielkie okazy znaleziono w okolicach Jeleniej Góry. Cytryn ma swoje zastosowanie w litoterapii, czyli leczeniu kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. W ARENART FOREVER doceniamy również jego wyjątkowe walory estetyczne i z ogromną przyjemnością tworzymy przepiękną biżuterię w kolorze jesiennego słońca.

ARENART FOREVER to szeroki wybór złotych pierścionków z cytrynami. Największy model liczy 10,91 karata. Jego wielkość zachwyca, a ciepła barwa kamienia, przynosi spokój i ukojenie. Dla amatorek delikatniejszej biżuterii polecamy modele z mniejszym klejnotem. Doskonale sprawdzą się w roli pierścionków zaręczynowych. Ich wyjątkowa uroda oraz energia, to zapowiedź spokojnego, szczęśliwego związku małżeńskiego.

Cytryn to bardzo inspirujący kamień, chętnie pracują z nim projektanci i jubilerzy. Jego radosna, ciepła aura jest stworzona do kreowania fantazyjnej biżuterii dla osób w każdym wieku. Urocza złota zawieszka z cytrynem w kształcie pszczółki będzie pasować dziewczynce, nastolatce, ale również dorosłej kobiecie lubiącej bawić się modą. Równie piękne i warte uwagi są złote kolczyki pszczółki, z cytrynem oczywiście, czy naszyjnik typu celebrytka z małym, słodkim owadem.