TIME: 0.0013507325202226639

Biały topaz w biżuterii


Topaz to najczęściej bezbarwny minerał, ale występuje również w kolorze pomarańczowym, żółtym, zielonym, różowym i niebieskim. Biały topaz to przezroczysty kamień półszlachetny, porównywany do diamentów, bardzo ceniony w świecie biżuterii. Przypisuje się mu bardzo uniwersalne właściwości, podobno przyciąga pozytywne uczucia, szczęście, zdrowie, a nawet pomaga rozwiązywać problemy.

Topaz może osiągać do 300 kg, a największe okazy liczą do kilku tysięcy karatów. Najsłynniejszy topaz zdobi portugalską koronę królewską o nazwie „Braganza”. Biały topaz to kamień łatwy do szlifowania, pozwala wytworzyć duże klejnoty o pięknych kształtach. Złote kolczyki z białym topazem czy złote zawieszki z białym topazem wspaniale odbijają promienie słońca.

Topaz jest kamieniem wyjątkowo czystym, przejrzystym. Niewielkie inkluzje są zwykle niemal niewidoczne bez specjalistycznego sprzętu. Ze względu na wysoką brylancję jest bardzo lubiany przez kobiety. W ARENART FOREVER oferujemy m.in. bajeczny pierścionek z białym topazem liczącym ponad trzy karaty oraz trzema diamentami o szlifie bagietowym. Jego blask blask zachwyci najbardziej wymagającą kobietę.

Biały topaz pasuje również do subtelnej biżuterii. Złoty pierścionek zaręczynowy z centralnie osadzonym białym topazem lub z kilkoma mniejszymi kamieniami, to częsty wybór panów, którzy dla wybranki serca szukają szczególnej biżuterii, oddającej ich uczucie. Panie chętnie decydują się na złote kolczyki z topazami, które pięknie rozświetlają cerę, nadają jej blasku i świeżości. W tym roku najmodniejsze są złote nausznice z białymi topazami. Są oryginalne i fenomenalnie zdobią twarz.