TIME: 0.0015369262546300888

Ametyst w biżuterii


Ametyst to odmiana kwarcu mlecznego o barwie filetowej, fioletowoczerwonej i purpurowej. Hipnotyzujący kolor zawdzięcza zawartości żelaza, im jest go więcej, tym jest intensywniejszy. Największe złoża są w Brazylii, Rosji, USA i Urugwaju, ale wydobywa się go również Polsce m.in. w Tatrach, Szklarskiej Porębie. Ametyst przez wieki uznawany był za klejnot władców, dziś jego aurę wyjątkowości doceniają kobiety na całym świecie.

W niektórych krajach ametyst to tradycyjny prezent wręczany sobie przez zakochanych. Podobno sam św. Walenty nosił ametystowy pierścień. Uznawany za klejnot relaksu i harmonii, w medycynie niekonwencjonalnej wykorzystywany jest do łagodzenia skutków bezsenności, bólów głowy, migren. W starożytności wierzono, że picie z czar ametystowych pomaga zachować trzeźwość. Niestety do dzisiejszych czasów nie zachowały się oryginalne pucharki.

Fiołkowy ametyst dodaje biżuterii charakteru, wyjątkowości, nowoczesności. Duży, centralnie osadzony kamień o szlifie owalnym, okrągłym, gruszkowym, czy markiza otoczony mniejszymi diamentami wygląda wyjątkowo wytwornie i pięknie. Złoty pierścionek zaręczynowy z ametystem naturalnym, to nietuzinkowy pomysł dla osób ceniących nieszablonowe rozwiązania. Zmysłowy, ametyst ozdobi dłoń narzeczonej niewypowiedzianą magią.

Ametyst znakomicie sprawdzi się u kobiet preferujących swobodny, niezobowiązujący styl. ARENART FOREVER łączy ametyst z topazami, morganitami, cytrynami, perydotami, uzyskując barwne i radosne połączenie kolorystyczne. Złote Kolczyki, zawieszka czy naszyjnik ozdobione feriom barw prosto z natury, dodają energii i pewności siebie. Kolorowa biżuteria z ametystem poprawia humor w ciemne zimowe dni, przełamuje ciężkie stylizacje, a latem będzie znakomitym dodatkiem do zwiewnych sukienek.